virsik

6,00 

20 g
100% looduslik
Ei ole lisatud suhkruid ega säilitusaineid

In stock

Description

Külmkuivatatud virsikud on tervislik amps lapsele ja endale tervislik vahepala. Neid on hea kasutada smuutides, küpsetistes, lisada jogurtisse, müslisse või pudru sisse.

Virsikutes leidub organismi jaoks mitmeid vajalikke toitaineid ning vitamiine: C-, A-, E-, K- vitamiini, nitatsiini, tiamiini, riboflaviini, B6-vitamiini ja folaate ning pantoteenhapet ehk B5- vitamiini.
Beetakaroteen, mis on A-vitamiini eelühend, on võimeline kaitsma meie nahka UV-kiirguse eest. Beetakaroteen toetab ka limaskestade, silmade ja kopsude tervist. Virsik sisaldab samuti heas koguses C-vitamiini, mis aitab organismil sünteesida kollageeni. Kollageen aitab kaasa haavade paranemisele ja piltlikult öeldes mõjub nagu liim, mis hoiab koos kõõluseid, sidemeid, luid ja veresooni. Virsikutes olev kaalium on hea mineraalipuuduse leevendamiseks. Samuti aitab kaalium edasi kanda organismi närviimpulsse, tagada vere happe-aluse tasakaalu ning süsivesikute normaalset ainevahetust. Kuid hea on teada, et kaalium on oluline komponent ka südame tervisele.

Mineraalidest sisaldab virsik kõige rohkem kaaliumi. Vähem aga selliseid mineraale nagu vask, mangaan, magneesium, fosfor, raud ja kaltsium.